Co do exteriéru

Důležité pro vás je aby jste si rozmysleli co od takového focení očekáváte a kdy se chcete fotit. Hlavní roli totiž při focení v exteriéru hraje světlo, roční období a počasí.

Rozhodující je čas a světlo během dne, kdy v každém ročním období je to trochu jiné.

 

 

Léto

Pokud chcete slunečné letní fotky, je dobré naplánovat takové focení po ránu nebo na pozdější odpoledne případně navečer. Mezi 11 – 16 hodinou je příliš ostré slunce, které není pro focení příliš vhodné. Samozřejmě pokud je pod mrakem můžeme i v létě fotit v jakoukoliv hodinu.

 

Jaro a podzim

Zde se dá převážně fotit celý den pokud to počasí dovolí. Mnoho rozmanitých barev jak na jaře ta i na podzim nám dává prostor k vykouzlení živých fotografií s jistým nábojem.

 

Zima

V zimním období je třeba počítat s tím, že focení musíme stihnou nejlépe mezi 10 – 15 hodinou aby bylo dost světla. I tak je potřeba počítat s tím, že sluníčko je přes celý den dost nízko a podmínky nemusí být ideální podle vašich představ. Těžko pak budeme dělat fotky např. se sluncem v ranních hodinách když sotva přeleze přes kopec.

 

100410221001

 

Když to počasí „ dovolí “.

Pokud si chcete zamluvit termín na exteriérové focení, dopředu se domluvíme co v případě, že to „ nepůjde “ (náhradní možnost ateliér nebo jiný termín). Pokud je pod mrakem můžeme fotit prakticky kdykoliv.

 

Výběr lokality

Prosím promyslete si kde, se vlastně chcete fotit. Je to důležité pro celkovou podobu vašich fotek. Třeba pokud máte oblíbené místo, kam rádi chodíte, nebo na něj máte krásné vzpomínky. Mám své vytipované lokality, ty ale nemusí vyhovovat vašim představám. Nebo nejsou vhodné. Například pokud trpíte alergií nebo astmatem nemusí pro vás být focení na rozkvetlé louce zrovna příjemným zážitkem. Lokalita pro vás může být daleko a podobně.
Pozor! Ne všechna místa jsou pro focení vhodná . Pokud máte své místo kde chcete vyfotit, raději ho se mnou proberte dopředu, abychom se vyhnuli zbytečnému zklamání.

 

Co na sebe?

V zimě toho moc nevymyslíme, zimní bundu v jiné barvě si asi bude kupovat málokdo. Pokud je sníh nemusíme navíc ani tuto otázku řešit, je vhodná jakákoliv barva oblečení.
Pro ostatní období platí, že volíme spíše kontrastní barvy tak, abychom nesplývali s okolím. Když budeme fotit na louce, není vhodné zelené tričko ani kalhoty nebo sukně. Na louku plnou rozkvetlých pampelišek, si nevezmeme žlutou a mezi stromy zase ne hnědou. Snažte se na focení v exteriéru vybírat o něco živější barvy tak, abyste spíš vynikli v prostředí.

 

Inspirujte se v galerii „ Exteriér “