Na novorozenecké focení

Co si vzít do ateliéru pro novorozené miminko?

 

Než se pustíme do samotného fotografování novorozeňátek, přečtěte si prosím pár postřehů, které nám usnadní a zpříjemní naší spolupráci při focení.

 

Je dobré mít na paměti, že focení trvá 2 – 4 hodiny. Kdy je potřeba myslet především na potřeby miminka jako je krmení a přebalování, nemalou chvíli někdy také zabere uspávání a konejšení, protože fotíme převážně spící miminka mezi 5 – 14 dnem po narození, kdy si miminko ještě velmi dobře pamatuje polohu z bříška maminky a lze jej dobře polohovat.

 

Spánek děťátka je důležitý. Spící děťátko se dá na polohovat do správné pozice, která je důležitá pro novorozenecké focení.

 

2020                         2039                          2051

 

Pro miminko nemusíte sebou brát v podstatě nic, jen pokud máte krásné oblečky, ve kterých chcete nechat své miminko vyfotit a které chcete využít.

 

Snažím se neustále dokupovat nové dekorace, abychom měli co největší výběr.V ateliéru mám výběr barevných vrapů a šátků, k dispozici jsou také texturované plédy. Čepičky, čelenky, kožešinky, různé setíky ( mini kalhoty s čepičkami a čelenkami ) Košíky na focení miminek jsou k dispozici také.

 

Pokud chcete společné fotky s miminkem je vhodné vzít náhradní oblečení i pro sebe ( bez plínky se občas stane nehoda).

 

Focení miminka se sourozenci je možné jen v případě, že jsou maximálně klidní a neruší spící miminko. Pokud by se miminko často budilo a bylo uplakané, nebylo by možné pokračovat ve focení.

 

V takovém případě je dobré vzít pro staršího sourozence nehlučnou hračku na zabavení ( 3 hodiny je pro děti dlouhá doba ) a snad i něco na svačinu.

 

Polohování miminka pro focení probíhá velice opatrně, tak aby to pro něj nebylo nepříjemné. Vše vám ráda vysvětlím na místě.

 

Při focení využívám pouze rozptýleného osvětlení přes softbox, takže se nemusíte bát o zrak svého děťátka. Nebude vystaveno přímým ostrým zábleskům.

 

Inspirujte se v galerii „ Novorozenci “

 

2052                                        2044                                         2042